Wpisy użytkownika hononey z dnia 25 lipca 2012

Liczba wpisów: 1

hononey
 
    Nie sądziłam, że mój wczorajszy wpis spotka się z tyloma komentarzami. Jestem oczywiście na wszystko otwarta =)

@Megna no właśnie schudłaby ale tylko na chwilę, ponieważ ograniczanie kalorii, czyli pół-głodówki nic nie dają, bo organizm i tak sobie to odbierze (więcej o tym w notce poniżej). Żadna dieta nie działa (na dłuższą metę) i od diet się tyje i najprostszym tego dowodem jest fakt, że co roku powstają kolejne. Gdyby któraś na prawdę działa, to przestaliby je tworzyć (chociaż pewnie i tak by to utaili, żeby żerować na ludzkiej głupocie). I wbrew pozorom, to właśnie owoce (fruktoza), oprócz zboża, są najbardziej tuczącymi produktami.

@Flame isnt dying - ano tyje się, ponieważ po takim wysiłku, organizm (jak małe dziecko) błaga o większą ilość kalorii. I tu wcale nie czujemy głodu, tylko chęć wręcz (dosłownego) pochłonięcia kalorii. Organizm myśli, że tłuszcz to bezpieczeństwo i dlatego się odkłada, więc mając na myśli, że od siłowni się tyje, mam na myśli że masa tkanki tłuszczowej wzrasta. Więcej do przeczytania w książce ze wczoraj (Gary Taubes 'DLACZEGO TYJEMY jak sobie z tym poradzić')

@tea lover zanim zacznę czytać jakąś książkę, najpierw przeglądam kartki i czytam jaki autor stosunek ma do węglowodanów. Jeśli pisze, że chleb, zboże itd że to najlepsze jedzenie na świecie, to znaczy że się (gówno) zna na odżywianiu. Bo prawda jest taka, że to największa trucizna na świcie. A co do książki, to na serio jest godna polecenia. Autor wie o czym pisze (no może zapomina wspomnieć, że trzeba zachować balans między omega-3 i omega-6 i o tym, że nadmierna ilość białka zakwasza organizm co prowadzi do raka (więcej o tym napiszę kiedy indziej). Oprócz tego zauważa, że głodowanie się nie przynosi żadnych efektów i opowiada, dlaczego nawet otyli ludzie są niedożywieni (tak, dobrze czytasz). Poza tym mówi, że nasze ciało chce być grube, ponieważ tak zostało zaprogramowane miliardy pokoleń temu. Więcej do przeczytania książki. To tylko 33zł ale bardzo dobrze wydane. Na serio polecam przeczytać, ponieważ zmienia punkt widzenia wszystkiego.

@BoWarto: no widzisz :D a ja teraz do Polski dla odmiany przyjechałam xD Oj jakoś zgadać się nie możemy ;)

12.jpg


Autor: Jon Gabriel
Tytuł: Jak chudnąć bez diety? Metoda Gabriela
Cena: 34,90zł
Okładka: 25.media.tumblr.com/tumblr_m7pjvxn3Pb1qkt5upo1_1…
Darmowy fragment na moim chomiku, który udało mi się znaleźć na necie: chomikuj.pl/hononey/Od*c5*bcywianie/Metoda+Gabriela

    A dzisiaj z innej mańki. Ostatnio znowu byłam w księgarni i wzięłam się za następną książkę (można znaleźć zdjęcie na www.hononey.tumblr.com ). Dlaczego książkę warto przeczytać? Ponieważ dopełnia się z książką, którą polecałam ostatnio. Jeśli chodzi o podejście do odżywiania i o tym jak nasz organizm reaguje na wszystko, to powinien dostać nobla. Niestety jest niedoinformowany w zakresie spożywania węglowodanów. Jestem w 3/5 książki, ale według autora węglowodany są niezbędne (co jest nieprawdą). Dlaczego książkę warto kupić? Ponieważ zmienia podejście. Zamiast walczyć ze swoim organizmem, zaczynacie go rozumieć i całe odchudzanie zaczyna być przyjemnością. Na stronie www.thegabrielmethod.com/freecd-polish można pobrać za darmo medytację do snu. Zakładacie na uszy słuchawki i słuchacie do snu, aż zaśniecie. Polecam po raz pierwszy posłuchać jej dopiero wtedy, kiedy faktycznie będziecie szły spać, a nie od zaraz teraz ;) Aha, no i oczywiście trzeba co noc słuchać tej medytacji. Powiem, że to działa i jestem naprawdę w lepszym humorze. Poza tym autor mówi o tym, że można być otyłym, ale Twój organizm nadal może głodować i w ten sposób odkłada tłuszcz, ponieważ w ten sposób się broni. To jest jedyny sposób jaki zna, żeby się zabezpieczyć.

*Fragmenty książek są na moim chomiku. Jedna z książek jest w formacie .epub i musicie po prostu ściągnąć jakiś program, który Wam to otworzy. Najlepiej FBreader*
  • awatar Kini-Mini: ja też jestem przekonanie ze węglowodany sa zbędne.. uważam że w zupełności w posaci warzyw wystarczą.. no i przede wsyztkim - węglowdany uzależniaja;) szczególnie cukier, slodycze;) są nałogiem tak jak papierosy czy inne uzywki.. czyli ksiązki za darmoche nie sciagne?:( PS: dziekujemy Ci za odpowiedz;)
  • awatar bowarto: to wracaj do Doncaster !:D ja teraz kurcze za praca nowa sie rozgladam..
Pokaż wszystkie (2) ›